Őszi érettségi: vége az emelt szintű szóbeli vizsgáknak

Őszi érettségi: vége az emelt szintű szóbeli vizsgáknakVéget értek az őszi érettségi szezon emelt szintű szóbeli vizsgái, november 17-én pedig megkezdődnek a középszintű szóbelik.

13. 11. 2014

A középszintű érettségik szóbeli vizsgáit november 17. és november 22. közötti időszakban – a vizsgabizottságot működtető intézmények (középiskolák és kormányhivatalok) által meghatározott napon, napokon – bonyolítják le.

Ebben az időszakban 123 érettségiztető telephelyen, 148 vizsgabizottság előtt közel 5 ezer középszintű szóbelit tartanak - írták. Jelezték: a vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki a diákok valamennyi érettségi eredményét.

A vizsgázó, vagy a kiskorú vizsgázó szülője a bizottság döntése ellen – az eredményhirdető értekezletet követő öt napon belül, kizárólag jogszabálysértésre való hivatkozással – fellebbezést, illetve törvényességi kérelmet nyújthat be az iskolán keresztül. A kérelmet a területileg illetékes kormányhivatalnak kell címezni.